Budowa fundamentu

Budowa fundamentu

Fundacja jest podstawą każdego budynku. Niewłaściwa ocena i zaniedbania mogą prowadzić do dużych problemów w przyszłości dla mieszkańców budynku. Co kiedyś było uważane za normę 50 lat temu, dziś może być niedopuszczalne. Należy natychmiast zauważyć, że dom drewniany jest jednym z najłatwiejszych budynków i głównym czynnikiem, mówi nam wiele razy mniejszy wpływ na ziemi, odpowiednio, mniejszego zniszczenia w okresie fundacji. Przy budowie fundamentów należy wziąć pod uwagę cztery główne czynniki:
1. Parter.
2. Relief.
3. Opady atmosferyczne.
4. Waga ostatecznej konstrukcji.
Przejdźmy przez wszystkich sub w porządku.

Grunt.
Fundacja osobiście ma dość duży ciężar. Po wystawieniu na ziemi, jest osiadanie podłoża. Ale trzeba też pamiętać, że w zimnym okresie roku może być również "push" do powierzchni ze względu na rozwój gleby z niewielkim ciężarem. Pierwszym jest zbudowanie od rodzaju gleby, od wyboru fundamentu. Jest to konieczne, aby znaleźć najbliższy stałym nośniku, takim jak glinka lub skały, składające się z kamieni (fig 1). Z głębokim Wystąpienie takich skał powinny być zbudowane z pali fundamentowych.
Gleby na zdolność zatrzymywania wody dzieli się na:
• dotknie - gliniaste gleby gliniaste, piaski drobne, z wysoką zawartością frakcji pyłu,
• nepuchinistye - średnie i grubego piasku, gleby graviysoderzhaschie.

W tym tempie, znaczący wpływ, oprócz jego charakteru, struktury i porowatości i ma poziom wód gruntowych.

Relief.
Czynnik ten może również znacząco wpłynąć na wybór fundament dla domu. Należy również zauważyć, że oprócz wody deszczowej, która mieści się na witrynie można się tu dostać z sąsiednich obszarów są na wyższym poziomie lub wzgórza i góry (OBRAZ 1). W takich sytuacjach zaleca budowę tylko svaechnogo lub kruszenie solidne podstawy. Oczywiście, trzeba mieć wysoką hydroizolacji. Powinno to także wiatr, który może uszkodzić obszary gleby w pobliżu podłoża.

Opady atmosferyczne.
Prace cytowane w celu ochrony przed deszczem fundacji, są opcjonalne. Jeśli opady duże, czy tam jest problem
ulga, konieczne jest przeprowadzenie czynności opisane w czynnik ulgą.

Ciężar gotowej konstrukcji.
Czynnik ten ma minimalny udział w budowie domów drewnianych. Ponieważ jest trzy razy niższa niż dla krzemianu domu.
Rozmiar podstawy fundamentowej jest obliczany w oparciu o fakt, że na każdy metr kwadratowy obciążenie wynosiło poniżej krytycznej wartości rezystancji w tabeli.
Krytyczna wartość nośności:
Grubego piasku lub żwiru - 4,5 kg / cm ^ 2;
Średnia piasek - 3,5 kg / cm ^ 2;
Drobny piasek umiarkowanej wilgotności - 3 kg / cm ^ 2;
Drobny piasek wilgoci - 2 kg / cm ^ 2;
Glina firma - 6 kg / cm ^ 2;
Glina z tworzywa sztucznego - 1 kg / cm ^ 2;
Gruz i inne drewno liściaste - 6 kg / cm ^ 2;
Czarna ziemia - 4 kg / cm ^ 2.

Obciążenia są podzielone na dwie kategorie:
stałe - jest to masa domu i komponentów operacyjnych (meble, wyposażenie i najemcy);
Czas - to pokrywa śnieżna, typowe dla regionu i obciążenia wiatrem.

Podczas budowy fundamentu jest wszystko dokładnie przeanalizować i wybrać odpowiednią opcję. Temporary obciążenie w miarę potrzeby, może być koniecznie zawarte w doborze fundamentu. Zadanie należy stopniowo włączone dodatkowe parametry. Mówiąc prostym językiem. Na przykład, jeżeli głębokość zamarzania w regionie waha się w zakresie od 1150-1410 mm, warto pomyśleć o fundamentach głębokości większej od zera. Po pierwsze, jak wiecie ¬- zmniejszy to współczynnik przewodności cieplnej. Po drugie, zmniejsza prawdopodobieństwo uszkodzenia kryształów wody z podłoża.
Można także wybrać drugą opcję: użyć specjalnego wypełnienia, zmniejszając straty ciepła i izolację.

 

Rodzaje fundamentów, co robimy.

1. Rostwerk (OBRAZ 2)

Rostwerk - górna część pala lub molo fundacji, aby rozłożyć obciążenie na elementach nośnych budynku (struktura). Rostwerk wykonywane w formie belek lub płyty, kolumny łączące prześwitu (pale) i pracowników konstrukcji nośnej wzniesiony dla elementów budynku (struktura).
Ten rodzaj fundamentu rozkłada obciążenie domu na palach ze względu na wiązanie i wzmocnienie całej konstrukcji w jeden zespół. Jest odpowiedni dla drewnianych budynków.
Jego główną zaletą pozwala uciec od dużo powierzchni piasku do głębokości fundamentu; niskie prawdopodobieństwo powstawania kryształów lodu pod podstawą, mniej niż 0,1%; jednolite skurcz zespołu.
Może to być również wypełniona jako monolit z szczudła. Cóż, ta opcja jest używana tylko dla obszarów o górzystym terenie.

2. Wstążką fundacji. (OBRAZ 3)
Taśma podstawą również jednolitą strukturę jednolitej kurczenie się struktury.
Pierwszym krokiem jest wypełnienie głębokość nie przekracza 300 mm. Następnie zrobić "poduszkę", który będzie rozprowadzać masę w stosunku do ½ za kilogram na centymetr kwadratowy. Robi się to w celu zmniejszenia nacisku na ziemi. Jak pad zasada powinna wynosić co najmniej 150 mm. Potem nalał ostateczny fundament. Powinien on także być związany we wszystkich miejscach, jak pokazano na rysunku 3. W ten sposób otrzymujemy odwrócony T.

3. Monolityczny fundament. (OBRAZ 4)
Najpewniejszą fundacje i łącząca się z stos jest prawie 100% gwarancji na długi czas.
Wygląda proste: Wlać całą powierzchnię domu. Odbywa się to w następującej kolejności: kopać studnię pod domem, a po napełnieniu piaskiem, po napełnieniu jest żwir, więc sztucznie stworzyć idealny grunt. Na tej powierzchni znajduje się grzejnik lub kompleks, a następnie być hydroizolacji a następnie idzie bardzo konkretną i dziewiarskich siatki. Warstwa ta nie powinna być mniejsza niż 250 mm, Technologia będąca przedmiotem.

Wszystkie te rodzaje fundamentów robimy. Jeśli jesteś zainteresowany czymś, prosimy o kontakt. Nie skimp na podstawie struktury.

UWAGA! Podczas korzystania z materiału bezpośredni link do naszej strony firmy jest obowiązkowe !!!

Projekty domów drewnianych

Domy z bali klejonych
119.50 m²
Domy z bali okrągłych
136.00 m²
Domy z bali prostokątnych
112.00 m²
Domy z bali klejonych
187.70 m²