Technologia budowy domów z bali klejonych

Obrazek 1. Bale klejone profilowane

Domy z bala klejonego są najszybsze w montażu. Bal jest wysuszony (mniej niż 12% wilgotności), co zapobiega osiadaniu budynku, ponieważ do prac wykończeniowych można przystąpić od razu. Takoż można zauważyć, że pod czas eksploatacji proces pochłaniani wilgoci u klejonego bala bardzo się różni od bala profilowanego litego i okrągłego.
Bal klejony jest najdroższym materiałem dla budowy domów drewnianych, ponieważ koszty na produkcje bali wzrasta prawie dwa razy.
Nasza firma współpracuje z niemieckim producentem kleju, który jest absolutnym liderem na świecie w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Nie emituje żadnych szkodliwych substancji, ani nie jest czysty ekologicznie i bezpieczny.

Nasza firma pracuje z niemieckim producentem kleju, który jest absolutnym liderem na rynku w jakości i ekologiczności. Klej nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, jest ekologiczny i bezpieczny.
Przy budowie głównej konstrukcji (ścian nośnych) nie stosujemy żadnych gwoździ wkrętów i innych metalowych lub sztucznych łączników. Taka technologia pozwala zwiększyć sztywność konstrukcji i żywotność drewna. Bale łączone są na całej długości ściany na podwójne własne pióro, co pozwala z czasem zmniejszyć szczeliny i maksymalnie docisnąć uszczelnienie między balami. Dzięki temu materiał uszczelniający nie trafia we wpust i nie przeszkadza końcowemu osiadaniu domu. Już na pierwszym etapie koeficjent osiadania budynku będzie minimalny. (rys1)
Technologia ciepły narożnik (łączenie bali na obłap z ostatkami) pozwala nie wprowadzać, jakiekolwiek inne środki dla ochrony przed wiatrem i przenikania ciepła.(rys2) taki system rozdrabnia strumienie wiatru jeszcze na podejściu do głównej konstrukcji budynku (metoda komputerowej symulacji przepływu ciepła pokazała, że siła wiatru spada o 1,5 razy)
Takoż wykorzystujemy suche bali dla budowy domów. Chociaż to zwiększa czas budowy domu , ale mocno wpływa na osiadanie budynku.Jeżeli mówić w liczbach to różnica w wadze pomiędzy wysuszonym drewnem mniej niż 12% wilgotności od normalnej, która trzyma się koło 94%. To prawie dwa razy (490kg i 850 kg) Nasze bale mają koło 20% wilgotności.
Surowiec, z którym pracujemy ścina się tylko zimą. Drewno ścięte w zimę ma mniej wilgoci, ponieważ procesy pobierania i transportu wody są spowolnione, co znacznie zwiększa jego wytrzymałość.

Jak pracujemy!
Po zatwierdzeniu projektu i uzgodnieniu z klientem przedpłaty przygotujemy komplet elementów zgodnie z projektem. Na terenie zakładu robimy pierwszy montaż domu. Składa się plan budowy, wszystkie części się numerują. Każde elementy konstrukcyjne zabezpieczamy środkami chroniącymi drewno przed pożarem i zapłonem z jednoczesnym zabezpieczeniem przed korozją biologiczną i insektami. Następnie dom jest rozmontowywany i przewożony na plac budowy, gdzie składamy go już z gotowych elementów.

Kontakt z nami, a my wszyscy mówią i szczegółowy program. A zrozumiesz, dlaczego warto z nami współpracować.

UWAGA! Podczas korzystania z materiału bezpośredni link do naszej strony firmy jest obowiązkowe !!!

Projekty domów drewnianych

Domy z bali klejonych
119.50 m²
Domy z bali klejonych
187.70 m²
Domy z bali prostokątnych
112.00 m²
Domy z bali okrągłych
136.00 m²