Technologia budowy domów z bali litych profilowanych

rys1.Bale profilowane

Budowa domu z drewna profilowanego to najlepsza opcja. Cena tego domu jest dużo mniejsza, niż z bali klejonych i nie wiele się różni od budowy domu w technologii z bal okrągłych .
Wybraliśmy technologie budowy, która na dziś jest najlepsza i sprawdzona czasem. To zostało potwierdzone poprzez badania naukowe i komputerowej symulacji.

 


Wprowadzamy nowe rodzaje konstrukcji wykorzystywane tylko u nas. Przy budowie głównej konstrukcji (ścian nośnych) nie stosujemy żadnych gwoździ wkrętów i innych metalowych lub sztucznych łączników. Taka technologia pozwala zwiększyć sztywność konstrukcji i żywotność drewna. Bale łączone są na całej długości ściany na podwójne własne pióro, co pozwala z czasem zmniejszyć szczeliny i maksymalnie docisnąć uszczelnienie między balami. Dzięki temu materiał uszczelniający nie trafia we wpust i nie przeszkadza końcowemu osiadaniu domu. Już na pierwszym etapie koeficjent osiadania budynku będzie minimalny. (rys1)
Technologia ciepły narożnik (łączenie bali na obłap z ostatkami) pozwala nie wprowadzać, jakiekolwiek inne środki dla ochrony przed wiatrem i przenikania ciepła.(rys2) taki system rozdrabnia strumienie wiatru jeszcze na podejściu do głównej konstrukcji budynku (metoda komputerowej symulacji przepływu ciepła pokazała, że siła wiatru spada o 1,5 razy)

 

 

Takoż wykorzystujemy suche bali dla budowy domów. Chociaż to zwiększa czas budowy domu , ale mocno wpływa na osiadanie budynku.Jeżeli mówić w liczbach to różnica w wadze pomiędzy wysuszonym drewnem mniej niż 12% wilgotności od normalnej, która trzyma się koło 94%. To prawie dwa razy (490kg i 850 kg) Nasze bale mają koło 20% wilgotności.


Surowiec, z którym pracujemy ścina się tylko zimą Drewno ścięte w zimę ma mniej wilgoci, ponieważ procesy pobierania i transportu wody są spowolnione, co znacznie zwiększa jego wytrzymałość.

Jak pracujemy!
Po zatwierdzeniu projektu i uzgodnieniu z klientem przedpłaty przygotujemy komplet elementów zgodnie z projektem. Na terenie zakładu robimy pierwszy montaż domu. Składa się plan budowy, wszystkie części się numerują. Każde elementy konstrukcyjne zabezpieczamy środkami chroniącymi drewno przed pożarem i zapłonem z jednoczesnym zabezpieczeniem przed korozją biologiczną i insektami. Następnie dom jest rozmontowywany i przewożony na plac budowy, gdzie składamy go już z gotowych elementów.

Kontakt z nami, a my wszyscy mówią i szczegółowy program. A zrozumiesz, dlaczego warto z nami współpracować.

 

UWAGA! Podczas korzystania z materiału bezpośredni link do naszej strony firmy jest obowiązkowe !!!

Projekty domów drewnianych

Domy z bali klejonych
187.70 m²
Domy z bali prostokątnych
166.00 m²
Domy z bali okrągłych
136.00 m²
Domy z bali prostokątnych
112.00 m²