Technologia budowy domów z bal okrągłych

Budowa domu z bal okrągłych to najtańsza opcja. Ta technologia również ma słabe strony, ale nasza firma potrafi zniwelować te wady wykorzystując najnowsze fińskie maszyny i narzędzia dla obróbki drewna.bal okrągłychProfilowanie bala okrągłego wykonujemy w technologii fińskiej. Taki kształt bala mocno powiększa szerokość komory cieplnej około 2 cm. Takoż zwiększa się i rozkład sił na powierzchni bala, co zmniejsza możliwość wygięcia i skręcania drewna.
Jedna z największych wad budowy domu z bal okrągłych to są duże szczeliny pomiędzy balem, ten problem dobrze widoczny w domach pobudowanych z bala ciosanego ręcznie. Nasza firma pracuje na najnowszym sprzęcie co pozwala precyzyjnie dopasować bali do siebie, szczeliny zostają prawie niewidoczne.

Główna zaleta bala okrągłego (fińskiego profilu) jest to, że łączniki występują jako mocowanie, które pod własnym ciężarem zapobiegają przenikania wiatru.
Nasze pole jest wracać do domu bez: gwoździe, śruby i inne metalowe lub jakichkolwiek struktur organicznych. To zwiększa współczynnik o wysokiej wytrzymałości, okres czasu zmniejsza śmierć drewna.
Przy budowie głównej konstrukcji (ścian nośnych) nie stosujemy żadnych gwoździ wkrętów i innych metalowych lub sztucznych łączników. Taka technologia pozwala zwiększyć sztywność konstrukcji i żywotność drewna. Bale łączone są na całej długości ściany na podwójne własne pióro, co pozwala z czasem zmniejszyć szczeliny i maksymalnie docisnąć uszczelnienie między balami. Dzięki temu materiał uszczelniający nie trafia we wpust i nie przeszkadza końcowemu osiadaniu domu. Już na pierwszym etapie koeficjent osiadania budynku będzie minimalny. (rys1) Technologia ciepły narożnik (łączenie bali na obłap z ostatkami) pozwala nie wprowadzać, jakiekolwiek inne środki dla ochrony przed wiatrem i przenikania ciepła.(rys2) taki system rozdrabnia strumienie wiatru jeszcze na podejściu do głównej konstrukcji budynku (metoda komputerowej symulacji przepływu ciepła pokazała, że siła wiatru spada o 1,5 razy)

 

 

 

 

Takoż wykorzystujemy suche bali dla budowy domów. Chociaż to zwiększa czas budowy domu , ale mocno wpływa na osiadanie budynku.Jeżeli mówić w liczbach to różnica w wadze pomiędzy wysuszonym drewnem mniej niż 12% wilgotności od normalnej, która trzyma się koło 94%. To prawie dwa razy (490kg i 850 kg) Nasze bale mają koło 20% wilgotności.
Surowiec, z którym pracujemy ścina się tylko zimą. Drewno ścięte w zimę ma mniej wilgoci, ponieważ procesy pobierania i transportu wody są spowolnione, co znacznie zwiększa jego wytrzymałość.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest teraz bal klejony okrągły

bal klejony okrągły

 

 

Jak pracujemy!
Po zatwierdzeniu projektu i uzgodnieniu z klientem przedpłaty przygotujemy komplet elementów zgodnie z projektem. Na terenie zakładu robimy pierwszy montaż domu. Składa się plan budowy, wszystkie części się numerują. Każde elementy konstrukcyjne zabezpieczamy środkami chroniącymi drewno przed pożarem i zapłonem z jednoczesnym zabezpieczeniem przed korozją biologiczną i insektami. Następnie dom jest rozmontowywany i przewożony na plac budowy, gdzie składamy go już z gotowych elementów.

Skontaktuj się z nami, a my wszyscy mówią i szczegółowy program. A zrozumiesz, dlaczego warto z nami współpracować.

There is currently no content classified with this term.

Projekty domów drewnianych

Domy z bali prostokątnych
112.00 m²
Domy z bali okrągłych
136.00 m²
Domy z bali klejonych
187.70 m²
Domy z bali klejonych
119.50 m²